1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
 
 
 
 
1 SnowPlow Skating Fri 1:00pm
(1:00P-1:30P)
All Sports Fri 1:15 Ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Adult Skate Fri 130PM
(1:30P-2:00P)
Lil Splashers II Fri 2:00 ages 3-preK (with instructor approval)
(2:00P-2:30P)
Lil Splashers I Fri 2:30 ages 3-preK
(2:30P-3:00P)
Nugget Ninjas Fri 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Pottery Fri 3:45 Grades K-1
(3:45P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 Grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Fri 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Gymnastics Fri 4:00 Grades K-3
(4:00P-5:00P)
Art Studio Fri 4:15 Grades K-5
(4:15P-5:15P)
Basic Badges Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Basic Badges Skating Fri 5:00pm
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Fri 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Floor Hockey Fri 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 Grades 3-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Gymnastics Fri 5:00 Grades 4 & up
(5:00P-6:00P)
SnowPlow Skating Fri 5:00pm
(5:00P-5:30P)
Kids Night Out Sibling 3/1 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Kids Night Out 3/1 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Advanced Badges Skating Fri 5:30PM
(5:30P-6:00P)
Basketball Fri 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Childrens Ice Dance Fri 6:00PM
(6:00P-7:00P)
Nerf Up Fri 6:15 Grades 3-6
(6:15P-7:00P)
2 Lil Splashers I Sat 8:45 ages 3-preK
(8:45A-9:15A)
Tiny Tumblers Sat 9:00 Ages 2-3.5 (with parent)
(9:00A-9:45A)
Soccer Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:45A)
Ballerinas Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:30A)
Lil Splashers II Sat 9:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:15A-9:45A)
Water Tots Sat 9:15 ages 6 mos-3 years
(9:15A-9:45A)
Level Swim Class Sat 9:45 Grades K & up
(9:45A-10:15A)
Tennis Sat 9:45 Grades 1-3
(9:45A-10:30A)
Gymnastics Sat 9:45 Ages 3-PreK
(9:45A-10:30A)
Water Tots Sat 10:15 ages 6 mos-3 years
(10:15A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:15 Grades K & up
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Sat 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:15A)
Archery Sat 10:30 Grades 2-4
(10:30A-11:15A)
Level Swim Class Sat 10:45 Grades K & up
(10:45A-11:15A)
Lil Splashers I Sat 10:45 ages 3-preK
(10:45A-11:15A)
Level Swim Class Sat 11:15 Grades K & up
(11:15A-11:45A)
Gymnastics Sat 11:15 Grades K-3
(11:15A-12:15P)
Level 6 & Beyond Swim Class Sat 11:45 Grades K & up
(11:45A-12:30P)
Junior Dolphins Ages 3 & Up 11:45-12:30
(11:45A-12:30P)
Private Swim Lessons Sat 12:30 Ages 3 & up
(12:30P-1:00P)
Private Swim Lessons Sat 1:00 Ages 3 & up
(1:00P-1:30P)
Basic Badges Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 2:15pm
(2:15P-2:45P)
Advanced Badges Skating Sat 2:45PM
(2:45P-3:15P)
4 Jr. Jumpers Mon 9:30 walkers- Age 2
(9:30A-10:15A)
Tiny Tumblers Mon 10:30 Ages 2-3.5 (with parent)
(10:30A-11:15A)
Gymnastics Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Soccer Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Gymnastics Mon 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Mon 3:45 Grades K-2
(3:45P-4:45P)
Basketball Mon 4:00 Grades K-1
(4:00P-4:45P)
Pottery I Mon 4:00 Grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Mon 4:00 grades K & up
(4:00P-4:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:15
(4:15P-4:45P)
SnowPlow Skating Mon 4:15pm
(4:15P-4:45P)
Level Swim Class Mon 4:30 grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Mon 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Mon 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Gymnastics Mon 4:45 Grades 1-3
(4:45P-5:45P)
Nerf Up Mon 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:45
(4:45P-5:15P)
Pottery II Mon 5:00 Grades 4-8
(5:00P-6:15P)
Level Swim Class Mon 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Advanced Badges Skating Mon 5:15PM
(5:15P-5:45P)
Private Swim Lessons M 5:00 Ages 3 & up
(5:30P-6:00P)
Private Swim Lessons Monday 6:00 Ages 3 & up
(6:00P-6:30P)
Lil Splashers II Mon 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Semi Private Swim Lessons Mon 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Mon 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
5 Prepping for Pre-School Tue 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Lil Splashers I Tue 9:45 ages 3-preK
(9:45A-10:15A)
Lil Splashers I Tue 10:15 ages 3-preK
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Tue 11:00 Ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
SnowPlow Skating Tue 1:00pm
(1:00P-1:30P)
Gymnastics/Dance Tue 1:00 Ages 3-preK
(1:00P-2:00P)
Basketball Tue 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Adult Skate Tues 1:30 PM
(1:30P-2:00P)
Nugget Ninjas Tue 1:45 Ages 3-preK
(1:45P-2:30P)
Private Swim Lessons Tue 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Tennis Tue 3:15 Ages 3-PreK
(3:15P-4:00P)
Tennis Tue 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:00 Grades K-5
(4:00P-4:45P)
Cooking- Festive Cooking Tue 4:00 Grades K-2
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tue 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Art Lab Tue 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Level Swim Class Tue 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Tue 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Soccer Tue 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 4:45
(4:45P-5:15P)
SnowPlow Skating Tue 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Level Swim Class Tue 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 5:15
(5:15P-5:45P)
SnowPlow Skating Tue 5:15pm
(5:15P-5:45P)
Basketball Tue 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Advanced Badges Skating Tues 5:45PM
(5:45P-6:15P)
Super Skills Tues 6:15PM
(6:15P-7:00P)
Basketball Tue 6:15 Grades 6-8
(6:15P-7:00P)
6 Prepping for Pre-School Wed 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
All Sports Wed 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Private Swim Lessons Wed 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Cooking- Tiny Chefs Wed 3:00 Ages 3-PreK
(3:00P-3:45P)
Level Swim Class Wed 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Archery Wed 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Gymnastics Wed 4:00 Grades K-1
(4:00P-5:00P)
Cooking- Just Desserts Wed 4:15 Grades 3-8
(4:15P-5:30P)
Art & Architecture Wed 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Level Swim Class Wed 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Wed 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Archery Wed 4:45 Grades 3-6
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Wed 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Gymnastics Wed 5:00 Grades 2-4
(5:00P-6:00P)
Basketball Wed 5:30 Grades K-1
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Wed 3/6 6:00 Grades K & up
(6:00P-7:00P)
Lil Splashers II Wed 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Lil Splashers I Wed 6:15 ages 3-preK
(6:15P-6:45P)
Tennis Wed 6:15 Grades 3-5
(6:15P-7:00P)
Semi Private Swim Lessons Wed 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Wed 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
7 Lil Splashers II Thurs 9:45 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 1:15 Grades K-2
(1:15P-2:00P)
Pottery Thurs 1:15 Grades K-1
(1:15P-2:15P)
Lil Splashers I Thurs 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:30P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 2:00 Grades 3-5
(2:00P-2:45P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Papier-Mache Thurs 2:15 Grades K-5
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 Grades 1-3
(2:30P-3:30P)
Cooking- Cooking 101! Thurs 2:45 Grades 3-5
(2:45P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00 Grades K & up
(3:00P-3:30P)
Gymnastics Thurs 3:00 Grades K-3
(3:00P-4:00P)
Drawing & Watercolor Thurs 3:15 Grades K-4
(3:15P-4:15P)
Intro to Improv! Thurs 3:15 Grades 2-5
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30 Grades K & up
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 Grades 2-4
(3:45P-4:45P)
SnowPlow Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
All Sports Thurs 4:00 Grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
Building & Design Th 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Cooking- What's for Dinner? Thurs 4:30 Grades 3-8
(4:30P-5:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Thurs 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Thurs 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
Advanced Badges Skating Thur 4:30PM
(4:30P-5:00P)
Basketball Thurs 4:45 Grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Thurs 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
All Sports Thurs 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
8 SnowPlow Skating Fri 1:00pm
(1:00P-1:30P)
All Sports Fri 1:15 Ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Adult Skate Fri 130PM
(1:30P-2:00P)
Lil Splashers II Fri 2:00 ages 3-preK (with instructor approval)
(2:00P-2:30P)
Lil Splashers I Fri 2:30 ages 3-preK
(2:30P-3:00P)
Nugget Ninjas Fri 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Pottery Fri 3:45 Grades K-1
(3:45P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 Grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Fri 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Gymnastics Fri 4:00 Grades K-3
(4:00P-5:00P)
Art Studio Fri 4:15 Grades K-5
(4:15P-5:15P)
Basic Badges Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Basic Badges Skating Fri 5:00pm
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Fri 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Floor Hockey Fri 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 Grades 3-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Gymnastics Fri 5:00 Grades 4 & up
(5:00P-6:00P)
SnowPlow Skating Fri 5:00pm
(5:00P-5:30P)
Advanced Badges Skating Fri 5:30PM
(5:30P-6:00P)
Basketball Fri 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Childrens Ice Dance Fri 6:00PM
(6:00P-7:00P)
Nerf Up Fri 6:15 Grades 3-6
(6:15P-7:00P)
9 Lil Splashers I Sat 8:45 ages 3-preK
(8:45A-9:15A)
Tiny Tumblers Sat 9:00 Ages 2-3.5 (with parent)
(9:00A-9:45A)
Soccer Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:45A)
Ballerinas Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:30A)
Lil Splashers II Sat 9:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:15A-9:45A)
Water Tots Sat 9:15 ages 6 mos-3 years
(9:15A-9:45A)
Level Swim Class Sat 9:45 Grades K & up
(9:45A-10:15A)
Tennis Sat 9:45 Grades 1-3
(9:45A-10:30A)
Gymnastics Sat 9:45 Ages 3-PreK
(9:45A-10:30A)
Water Tots Sat 10:15 ages 6 mos-3 years
(10:15A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:15 Grades K & up
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Sat 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:15A)
Archery Sat 10:30 Grades 2-4
(10:30A-11:15A)
Level Swim Class Sat 10:45 Grades K & up
(10:45A-11:15A)
Lil Splashers I Sat 10:45 ages 3-preK
(10:45A-11:15A)
Level Swim Class Sat 11:15 Grades K & up
(11:15A-11:45A)
Gymnastics Sat 11:15 Grades K-3
(11:15A-12:15P)
Level 6 & Beyond Swim Class Sat 11:45 Grades K & up
(11:45A-12:30P)
Junior Dolphins Ages 3 & Up 11:45-12:30
(11:45A-12:30P)
Private Swim Lessons Sat 12:30 Ages 3 & up
(12:30P-1:00P)
Private Swim Lessons Sat 1:00 Ages 3 & up
(1:00P-1:30P)
Basic Badges Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 2:15pm
(2:15P-2:45P)
Advanced Badges Skating Sat 2:45PM
(2:45P-3:15P)
11 Jr. Jumpers Mon 9:30 walkers- Age 2
(9:30A-10:15A)
Tiny Tumblers Mon 10:30 Ages 2-3.5 (with parent)
(10:30A-11:15A)
Gymnastics Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Soccer Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Gymnastics Mon 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Mon 3:45 Grades K-2
(3:45P-4:45P)
Basketball Mon 4:00 Grades K-1
(4:00P-4:45P)
Pottery I Mon 4:00 Grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Mon 4:00 grades K & up
(4:00P-4:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:15
(4:15P-4:45P)
SnowPlow Skating Mon 4:15pm
(4:15P-4:45P)
Level Swim Class Mon 4:30 grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Mon 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Mon 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Gymnastics Mon 4:45 Grades 1-3
(4:45P-5:45P)
Nerf Up Mon 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:45
(4:45P-5:15P)
Pottery II Mon 5:00 Grades 4-8
(5:00P-6:15P)
Level Swim Class Mon 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Advanced Badges Skating Mon 5:15PM
(5:15P-5:45P)
Private Swim Lessons M 5:00 Ages 3 & up
(5:30P-6:00P)
Private Swim Lessons Monday 6:00 Ages 3 & up
(6:00P-6:30P)
Lil Splashers II Mon 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Semi Private Swim Lessons Mon 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Mon 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
12 Prepping for Pre-School Tue 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Lil Splashers I Tue 9:45 ages 3-preK
(9:45A-10:15A)
Lil Splashers I Tue 10:15 ages 3-preK
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Tue 11:00 Ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
Gymnastics/Dance Tue 1:00 Ages 3-preK
(1:00P-2:00P)
SnowPlow Skating Tue 1:00pm
(1:00P-1:30P)
Basketball Tue 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Adult Skate Tues 1:30 PM
(1:30P-2:00P)
Nugget Ninjas Tue 1:45 Ages 3-preK
(1:45P-2:30P)
Private Swim Lessons Tue 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Tennis Tue 3:15 Ages 3-PreK
(3:15P-4:00P)
Tennis Tue 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Cooking- Festive Cooking Tue 4:00 Grades K-2
(4:00P-5:00P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:00 Grades K-5
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Tue 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Art Lab Tue 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Lil Splashers I Tue 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Tue 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Tue 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Soccer Tue 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 4:45
(4:45P-5:15P)
Level Swim Class Tue 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 5:15
(5:15P-5:45P)
SnowPlow Skating Tue 5:15pm
(5:15P-5:45P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 5:30-6:15
(5:30P-6:15P)
Basketball Tue 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Advanced Badges Skating Tues 5:45PM
(5:45P-6:15P)
Super Skills Tues 6:15PM
(6:15P-7:00P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 6:15-7:00
(6:15P-7:00P)
Basketball Tue 6:15 Grades 6-8
(6:15P-7:00P)
Level 6 & Beyond Swim Class Tue 7:00 Grades K & up
(7:00P-7:45P)
Private Swim Lesson Tue 7:00 Ages 3 & up
(7:00P-7:30P)
13 Prepping for Pre-School Wed 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
All Sports Wed 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Private Swim Lessons Wed 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Cooking- Tiny Chefs Wed 3:00 Ages 3-PreK
(3:00P-3:45P)
Level Swim Class Wed 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Archery Wed 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Gymnastics Wed 4:00 Grades K-1
(4:00P-5:00P)
Cooking- Just Desserts Wed 4:15 Grades 3-8
(4:15P-5:30P)
Art & Architecture Wed 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Level Swim Class Wed 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Wed 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Archery Wed 4:45 Grades 3-6
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Wed 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Gymnastics Wed 5:00 Grades 2-4
(5:00P-6:00P)
Basketball Wed 5:30 Grades K-1
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Wed 3/13 6:00 Grades K & up
(6:00P-7:00P)
Lil Splashers II Wed 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Lil Splashers I Wed 6:15 ages 3-preK
(6:15P-6:45P)
Tennis Wed 6:15 Grades 3-5
(6:15P-7:00P)
Semi Private Swim Lessons Wed 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Wed 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
14 Lil Splashers II Thurs 9:45 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 1:15 Grades K-2
(1:15P-2:00P)
Pottery Thurs 1:15 Grades K-1
(1:15P-2:15P)
Lil Splashers I Thurs 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:30P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 2:00 Grades 3-5
(2:00P-2:45P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Papier-Mache Thurs 2:15 Grades K-5
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 Grades 1-3
(2:30P-3:30P)
Cooking- Cooking 101! Thurs 2:45 Grades 3-5
(2:45P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00 Grades K & up
(3:00P-3:30P)
Gymnastics Thurs 3:00 Grades K-3
(3:00P-4:00P)
Drawing & Watercolor Thurs 3:15 Grades K-4
(3:15P-4:15P)
Intro to Improv! Thurs 3:15 Grades 2-5
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30 Grades K & up
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 Grades 2-4
(3:45P-4:45P)
SnowPlow Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
All Sports Thurs 4:00 Grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
Building & Design Th 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Cooking- What's for Dinner? Thurs 4:30 Grades 3-8
(4:30P-5:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Thurs 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Thurs 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
Advanced Badges Skating Thur 4:30PM
(4:30P-5:00P)
Basketball Thurs 4:45 Grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Thurs 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 5:30-6:15
(5:30P-6:15P)
All Sports Thurs 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 6:15-7:00
(6:15P-7:00P)
Private Swim Lessons Thurs 7:00 Ages 3 & up
(7:00P-7:30P)
Level 6 & Beyond Swim Class Thurs 7:00 Grades K & up
(7:00P-7:45P)
15 SnowPlow Skating Fri 1:00pm
(1:00P-1:30P)
All Sports Fri 1:15 Ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Adult Skate Fri 130PM
(1:30P-2:00P)
Lil Splashers II Fri 2:00 ages 3-preK (with instructor approval)
(2:00P-2:30P)
Lil Splashers I Fri 2:30 ages 3-preK
(2:30P-3:00P)
Nugget Ninjas Fri 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Pottery Fri 3:45 Grades K-1
(3:45P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 Grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Fri 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Gymnastics Fri 4:00 Grades K-3
(4:00P-5:00P)
Art Studio Fri 4:15 Grades K-5
(4:15P-5:15P)
SnowPlow Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Basic Badges Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Basic Badges Skating Fri 5:00pm
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Fri 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Floor Hockey Fri 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 Grades 3-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Gymnastics Fri 5:00 Grades 4 & up
(5:00P-6:00P)
SnowPlow Skating Fri 5:00pm
(5:00P-5:30P)
Kids Night Out Sibling 3/15 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Kids Night Out 3/15 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Advanced Badges Skating Fri 5:30PM
(5:30P-6:00P)
Basketball Fri 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Childrens Ice Dance Fri 6:00PM
(6:00P-7:00P)
Nerf Up Fri 6:15 Grades 3-6
(6:15P-7:00P)
16 Ice Show - Subsequent Children
(12:00A)
Ice Show - Second Child
(12:00A)
Ice Show - First Child
(12:00A)
Lil Splashers I Sat 8:45 ages 3-preK
(8:45A-9:15A)
Soccer Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:45A)
Tiny Tumblers Sat 9:00 Ages 2-3.5 (with parent)
(9:00A-9:45A)
Ballerinas Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:30A)
Lil Splashers II Sat 9:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:15A-9:45A)
Water Tots Sat 9:15 ages 6 mos-3 years
(9:15A-9:45A)
Level Swim Class Sat 9:45 Grades K & up
(9:45A-10:15A)
Gymnastics Sat 9:45 Ages 3-PreK
(9:45A-10:30A)
Tennis Sat 9:45 Grades 1-3
(9:45A-10:30A)
Level Swim Class Sat 10:15 Grades K & up
(10:15A-10:45A)
Water Tots Sat 10:15 ages 6 mos-3 years
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Sat 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:15A)
Archery Sat 10:30 Grades 2-4
(10:30A-11:15A)
Level Swim Class Sat 10:45 Grades K & up
(10:45A-11:15A)
Lil Splashers I Sat 10:45 ages 3-preK
(10:45A-11:15A)
Gymnastics Sat 11:15 Grades K-3
(11:15A-12:15P)
Level Swim Class Sat 11:15 Grades K & up
(11:15A-11:45A)
Junior Dolphins Ages 3 & Up 11:45-12:30
(11:45A-12:30P)
Level 6 & Beyond Swim Class Sat 11:45 Grades K & up
(11:45A-12:30P)
Private Swim Lessons Sat 12:30 Ages 3 & up
(12:30P-1:00P)
Private Swim Lessons Sat 1:00 Ages 3 & up
(1:00P-1:30P)
Basic Badges Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 2:15pm
(2:15P-2:45P)
Advanced Badges Skating Sat 2:45PM
(2:45P-3:15P)
18 Jr. Jumpers Mon 9:30 walkers- Age 2
(9:30A-10:15A)
Tiny Tumblers Mon 10:30 Ages 2-3.5 (with parent)
(10:30A-11:15A)
Gymnastics Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Soccer Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Gymnastics Mon 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Mon 3:45 Grades K-2
(3:45P-4:45P)
Basketball Mon 4:00 Grades K-1
(4:00P-4:45P)
Pottery I Mon 4:00 Grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Mon 4:00 grades K & up
(4:00P-4:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:15
(4:15P-4:45P)
SnowPlow Skating Mon 4:15pm
(4:15P-4:45P)
Level Swim Class Mon 4:30 grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Mon 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Mon 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Gymnastics Mon 4:45 Grades 1-3
(4:45P-5:45P)
Nerf Up Mon 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:45
(4:45P-5:15P)
Pottery II Mon 5:00 Grades 4-8
(5:00P-6:15P)
Level Swim Class Mon 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Advanced Badges Skating Mon 5:15PM
(5:15P-5:45P)
Private Swim Lessons M 5:00 Ages 3 & up
(5:30P-6:00P)
Private Swim Lessons Monday 6:00 Ages 3 & up
(6:00P-6:30P)
Lil Splashers II Mon 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Semi Private Swim Lessons Mon 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Mon 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
19 Prepping for Pre-School Tue 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Lil Splashers I Tue 9:45 ages 3-preK
(9:45A-10:15A)
Lil Splashers I Tue 10:15 ages 3-preK
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Tue 11:00 Ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
SnowPlow Skating Tue 1:00pm
(1:00P-1:30P)
Gymnastics/Dance Tue 1:00 Ages 3-preK
(1:00P-2:00P)
Basketball Tue 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Adult Skate Tues 1:30 PM
(1:30P-2:00P)
Nugget Ninjas Tue 1:45 Ages 3-preK
(1:45P-2:30P)
Private Swim Lessons Tue 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Tennis Tue 3:15 Ages 3-PreK
(3:15P-4:00P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:00 Grades K-5
(4:00P-4:45P)
Tennis Tue 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Cooking- Festive Cooking Tue 4:00 Grades K-2
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tue 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Art Lab Tue 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Level Swim Class Tue 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Tue 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Soccer Tue 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 4:45
(4:45P-5:15P)
SnowPlow Skating Tue 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Level Swim Class Tue 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 5:15
(5:15P-5:45P)
SnowPlow Skating Tue 5:15pm
(5:15P-5:45P)
Basketball Tue 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 5:30-6:15
(5:30P-6:15P)
Advanced Badges Skating Tues 5:45PM
(5:45P-6:15P)
Super Skills Tues 6:15PM
(6:15P-7:00P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 6:15-7:00
(6:15P-7:00P)
Basketball Tue 6:15 Grades 6-8
(6:15P-7:00P)
Level 6 & Beyond Swim Class Tue 7:00 Grades K & up
(7:00P-7:45P)
Private Swim Lesson Tue 7:00 Ages 3 & up
(7:00P-7:30P)
20 Prepping for Pre-School Wed 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
All Sports Wed 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Private Swim Lessons Wed 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Cooking- Tiny Chefs Wed 3:00 Ages 3-PreK
(3:00P-3:45P)
Level Swim Class Wed 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Archery Wed 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Learn to Garden W 4:00 Gr 3-8
(4:00P-5:30P)
Gymnastics Wed 4:00 Grades K-1
(4:00P-5:00P)
Art & Architecture Wed 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Cooking- Just Desserts Wed 4:15 Grades 3-8
(4:15P-5:30P)
Lil Splashers I Wed 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Wed 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Archery Wed 4:45 Grades 3-6
(4:45P-5:30P)
Gymnastics Wed 5:00 Grades 2-4
(5:00P-6:00P)
Level Swim Class Wed 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Basketball Wed 5:30 Grades K-1
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Wed 3/20 6:00 Grades K & up
(6:00P-7:00P)
Lil Splashers II Wed 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Lil Splashers I Wed 6:15 ages 3-preK
(6:15P-6:45P)
Tennis Wed 6:15 Grades 3-5
(6:15P-7:00P)
Semi Private Swim Lessons Wed 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Wed 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
21 Lil Splashers II Thurs 9:45 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 1:15 Grades K-2
(1:15P-2:00P)
Pottery Thurs 1:15 Grades K-1
(1:15P-2:15P)
Lil Splashers I Thurs 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:30P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 2:00 Grades 3-5
(2:00P-2:45P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Papier-Mache Thurs 2:15 Grades K-5
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 Grades 1-3
(2:30P-3:30P)
Cooking- Cooking 101! Thurs 2:45 Grades 3-5
(2:45P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00 Grades K & up
(3:00P-3:30P)
Gymnastics Thurs 3:00 Grades K-3
(3:00P-4:00P)
Drawing & Watercolor Thurs 3:15 Grades K-4
(3:15P-4:15P)
Intro to Improv! Thurs 3:15 Grades 2-5
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30 Grades K & up
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 Grades 2-4
(3:45P-4:45P)
SnowPlow Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
All Sports Thurs 4:00 Grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
Building & Design Th 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Cooking- What's for Dinner? Thurs 4:30 Grades 3-8
(4:30P-5:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Thurs 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Thurs 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
Advanced Badges Skating Thur 4:30PM
(4:30P-5:00P)
Basketball Thurs 4:45 Grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Thurs 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 5:30-6:15
(5:30P-6:15P)
All Sports Thurs 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 6:15-7:00
(6:15P-7:00P)
Private Swim Lessons Thurs 7:00 Ages 3 & up
(7:00P-7:30P)
Level 6 & Beyond Swim Class Thurs 7:00 Grades K & up
(7:00P-7:45P)
22 SnowPlow Skating Fri 1:00pm
(1:00P-1:30P)
All Sports Fri 1:15 Ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Adult Skate Fri 130PM
(1:30P-2:00P)
Lil Splashers II Fri 2:00 ages 3-preK (with instructor approval)
(2:00P-2:30P)
Lil Splashers I Fri 2:30 ages 3-preK
(2:30P-3:00P)
Nugget Ninjas Fri 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Pottery Fri 3:45 Grades K-1
(3:45P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 Grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Fri 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Gymnastics Fri 4:00 Grades K-3
(4:00P-5:00P)
Art Studio Fri 4:15 Grades K-5
(4:15P-5:15P)
Basic Badges Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Basic Badges Skating Fri 5:00pm
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Fri 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Floor Hockey Fri 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 Grades 3-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Gymnastics Fri 5:00 Grades 4 & up
(5:00P-6:00P)
SnowPlow Skating Fri 5:00pm
(5:00P-5:30P)
Advanced Badges Skating Fri 5:30PM
(5:30P-6:00P)
Basketball Fri 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Childrens Ice Dance Fri 6:00PM
(6:00P-7:00P)
Nerf Up Fri 6:15 Grades 3-6
(6:15P-7:00P)
23 Ice Show - Subsequent Children
(12:00A)
Ice Show - Second Child
(12:00A)
Ice Show - First Child
(12:00A)
Lil Splashers I Sat 8:45 ages 3-preK
(8:45A-9:15A)
Soccer Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:45A)
Tiny Tumblers Sat 9:00 Ages 2-3.5 (with parent)
(9:00A-9:45A)
Ballerinas Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:30A)
Lil Splashers II Sat 9:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:15A-9:45A)
Water Tots Sat 9:15 ages 6 mos-3 years
(9:15A-9:45A)
Level Swim Class Sat 9:45 Grades K & up
(9:45A-10:15A)
Gymnastics Sat 9:45 Ages 3-PreK
(9:45A-10:30A)
Tennis Sat 9:45 Grades 1-3
(9:45A-10:30A)
Level Swim Class Sat 10:15 Grades K & up
(10:15A-10:45A)
Water Tots Sat 10:15 ages 6 mos-3 years
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Sat 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:15A)
Archery Sat 10:30 Grades 2-4
(10:30A-11:15A)
Level Swim Class Sat 10:45 Grades K & up
(10:45A-11:15A)
Lil Splashers I Sat 10:45 ages 3-preK
(10:45A-11:15A)
Gymnastics Sat 11:15 Grades K-3
(11:15A-12:15P)
Level Swim Class Sat 11:15 Grades K & up
(11:15A-11:45A)
Junior Dolphins Ages 3 & Up 11:45-12:30
(11:45A-12:30P)
Level 6 & Beyond Swim Class Sat 11:45 Grades K & up
(11:45A-12:30P)
Private Swim Lessons Sat 12:30 Ages 3 & up
(12:30P-1:00P)
Private Swim Lessons Sat 1:00 Ages 3 & up
(1:00P-1:30P)
Basic Badges Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 2:15pm
(2:15P-2:45P)
Advanced Badges Skating Sat 2:45PM
(2:45P-3:15P)
24

No Events Found

25 Jr. Jumpers Mon 9:30 walkers- Age 2
(9:30A-10:15A)
Tiny Tumblers Mon 10:30 Ages 2-3.5 (with parent)
(10:30A-11:15A)
Gymnastics Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Soccer Mon 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Gymnastics Mon 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Mon 3:45 Grades K-2
(3:45P-4:45P)
Basketball Mon 4:00 Grades K-1
(4:00P-4:45P)
Pottery I Mon 4:00 Grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Mon 4:00 grades K & up
(4:00P-4:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:15
(4:15P-4:45P)
SnowPlow Skating Mon 4:15pm
(4:15P-4:45P)
Level Swim Class Mon 4:30 grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Mon 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Mon 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Gymnastics Mon 4:45 Grades 1-3
(4:45P-5:45P)
Nerf Up Mon 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Mon 4:45
(4:45P-5:15P)
Pottery II Mon 5:00 Grades 4-8
(5:00P-6:15P)
Level Swim Class Mon 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Advanced Badges Skating Mon 5:15PM
(5:15P-5:45P)
Private Swim Lessons M 5:00 Ages 3 & up
(5:30P-6:00P)
Private Swim Lessons Monday 6:00 Ages 3 & up
(6:00P-6:30P)
Lil Splashers II Mon 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Semi Private Swim Lessons Mon 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Mon 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
26 Prepping for Pre-School Tue 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Lil Splashers I Tue 9:45 ages 3-preK
(9:45A-10:15A)
Lil Splashers I Tue 10:15 ages 3-preK
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Tue 11:00 Ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
SnowPlow Skating Tue 1:00pm
(1:00P-1:30P)
Gymnastics/Dance Tue 1:00 Ages 3-preK
(1:00P-2:00P)
Basketball Tue 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Adult Skate Tues 1:30 PM
(1:30P-2:00P)
Nugget Ninjas Tue 1:45 Ages 3-preK
(1:45P-2:30P)
Private Swim Lessons Tue 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Tennis Tue 3:15 Ages 3-PreK
(3:15P-4:00P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:00 Grades K-5
(4:00P-4:45P)
Tennis Tue 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Cooking- Festive Cooking Tue 4:00 Grades K-2
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tue 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Art Lab Tue 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Level Swim Class Tue 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Tue 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Soccer Tue 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 4:45
(4:45P-5:15P)
SnowPlow Skating Tue 4:45pm
(4:45P-5:15P)
Level Swim Class Tue 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Basic Badges Skating Tues 5:15
(5:15P-5:45P)
SnowPlow Skating Tue 5:15pm
(5:15P-5:45P)
Basketball Tue 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 5:30-6:15
(5:30P-6:15P)
Advanced Badges Skating Tues 5:45PM
(5:45P-6:15P)
Super Skills Tues 6:15PM
(6:15P-7:00P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 6:15-7:00
(6:15P-7:00P)
Basketball Tue 6:15 Grades 6-8
(6:15P-7:00P)
Level 6 & Beyond Swim Class Tue 7:00 Grades K & up
(7:00P-7:45P)
Private Swim Lesson Tue 7:00 Ages 3 & up
(7:00P-7:30P)
27 Prepping for Pre-School Wed 9:30 Ages 2-3.5 (without parent)
(9:30A-11:00A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
All Sports Wed 1:30 Ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Private Swim Lessons Wed 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Cooking- Tiny Chefs Wed 3:00 Ages 3-PreK
(3:00P-3:45P)
Level Swim Class Wed 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Archery Wed 4:00 Grades 1-3
(4:00P-4:45P)
Learn to Garden W 4:00 Gr 3-8
(4:00P-5:30P)
Gymnastics Wed 4:00 Grades K-1
(4:00P-5:00P)
Art & Architecture Wed 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Cooking- Just Desserts Wed 4:15 Grades 3-8
(4:15P-5:30P)
Lil Splashers I Wed 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Wed 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Archery Wed 4:45 Grades 3-6
(4:45P-5:30P)
Gymnastics Wed 5:00 Grades 2-4
(5:00P-6:00P)
Level Swim Class Wed 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Basketball Wed 5:30 Grades K-1
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Wed 3/27 6:00 Grades K & up
(6:00P-7:00P)
Lil Splashers II Wed 6:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(6:15P-6:45P)
Lil Splashers I Wed 6:15 ages 3-preK
(6:15P-6:45P)
Tennis Wed 6:15 Grades 3-5
(6:15P-7:00P)
Semi Private Swim Lessons Wed 6:45 Grades K & up
(6:45P-7:15P)
Semi Private Swim Lessons Wed 7:15 Grades K & up
(7:15P-7:45P)
28 Lil Splashers II Thurs 9:45 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 1:15 Grades K-2
(1:15P-2:00P)
Pottery Thurs 1:15 Grades K-1
(1:15P-2:15P)
Lil Splashers I Thurs 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:30P)
Ultimate Ninja Warriors Thurs 2:00 Grades 3-5
(2:00P-2:45P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Papier-Mache Thurs 2:15 Grades K-5
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 Grades 1-3
(2:30P-3:30P)
Cooking- Cooking 101! Thurs 2:45 Grades 3-5
(2:45P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00 Grades K & up
(3:00P-3:30P)
Gymnastics Thurs 3:00 Grades K-3
(3:00P-4:00P)
Drawing & Watercolor Thurs 3:15 Grades K-4
(3:15P-4:15P)
Intro to Improv! Thurs 3:15 Grades 2-5
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30 Grades K & up
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 Grades 2-4
(3:45P-4:45P)
SnowPlow Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
All Sports Thurs 4:00 Grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:00pm
(4:00P-4:30P)
Building & Design Th 4:15 Grades 1-5
(4:15P-5:15P)
Cooking- What's for Dinner? Thurs 4:30 Grades 3-8
(4:30P-5:45P)
Basic Badges Skating Thur 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Thurs 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers II Thurs 4:30 ages 3-preK (with instructor approval)
(4:30P-5:00P)
Advanced Badges Skating Thur 4:30PM
(4:30P-5:00P)
Basketball Thurs 4:45 Grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Thurs 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 5:30-6:15
(5:30P-6:15P)
All Sports Thurs 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Swim Team Clinic Grades K & Up 6:15-7:00
(6:15P-7:00P)
Private Swim Lessons Thurs 7:00 Ages 3 & up
(7:00P-7:30P)
Level 6 & Beyond Swim Class Thurs 7:00 Grades K & up
(7:00P-7:45P)
29 SnowPlow Skating Fri 1:00pm
(1:00P-1:30P)
All Sports Fri 1:15 Ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Adult Skate Fri 130PM
(1:30P-2:00P)
Lil Splashers II Fri 2:00 ages 3-preK (with instructor approval)
(2:00P-2:30P)
Lil Splashers I Fri 2:30 ages 3-preK
(2:30P-3:00P)
Nugget Ninjas Fri 3:00 Ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00 Ages 3 & up
(3:00P-3:30P)
Pottery Fri 3:45 Grades K-1
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Fri 4:00 Grades K-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:00 Grades K & up
(4:00P-4:30P)
Basketball Fri 4:00 Grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Art Studio Fri 4:15 Grades K-5
(4:15P-5:15P)
Basic Badges Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Basic Badges Skating Fri 5:00pm
(4:30P-5:00P)
SnowPlow Skating Fri 4:30pm
(4:30P-5:00P)
Lil Splashers I Fri 4:30 ages 3-preK
(4:30P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:30 Grades K & up
(4:30P-5:00P)
Pottery I Fri 4:45 Grades 3-5
(4:45P-5:45P)
Floor Hockey Fri 4:45 Grades K-2
(4:45P-5:30P)
Gymnastics Fri 5:00 Grades 4 & up
(5:00P-6:00P)
Level Swim Class Fri 5:00 Grades K & up
(5:00P-5:30P)
SnowPlow Skating Fri 5:00pm
(5:00P-5:30P)
Basketball Fri 5:30 Grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Advanced Badges Skating Fri 5:30PM
(5:30P-6:00P)
Childrens Ice Dance Fri 6:00PM
(6:00P-7:00P)
Nerf Up Fri 6:15 Grades 3-6
(6:15P-7:00P)
30 Ice Show - Subsequent Children
(12:00A)
Ice Show - Second Child
(12:00A)
Ice Show - First Child
(12:00A)
Lil Splashers I Sat 8:45 ages 3-preK
(8:45A-9:15A)
Soccer Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:45A)
Tiny Tumblers Sat 9:00 Ages 2-3.5 (with parent)
(9:00A-9:45A)
Ballerinas Sat 9:00 ages 3-preK
(9:00A-9:30A)
Lil Splashers II Sat 9:15 ages 3-preK (with instructor approval)
(9:15A-9:45A)
Water Tots Sat 9:15 ages 6 mos-3 years
(9:15A-9:45A)
Level Swim Class Sat 9:45 Grades K & up
(9:45A-10:15A)
Gymnastics Sat 9:45 Ages 3-PreK
(9:45A-10:30A)
Tennis Sat 9:45 Grades 1-3
(9:45A-10:30A)
Level Swim Class Sat 10:15 Grades K & up
(10:15A-10:45A)
Water Tots Sat 10:15 ages 6 mos-3 years
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Sat 10:30 Ages 3-preK
(10:30A-11:15A)
Archery Sat 10:30 Grades 2-4
(10:30A-11:15A)
Level Swim Class Sat 10:45 Grades K & up
(10:45A-11:15A)
Lil Splashers I Sat 10:45 ages 3-preK
(10:45A-11:15A)
Gymnastics Sat 11:15 Grades K-3
(11:15A-12:15P)
Level Swim Class Sat 11:15 Grades K & up
(11:15A-11:45A)
Junior Dolphins Ages 3 & Up 11:45-12:30
(11:45A-12:30P)
Level 6 & Beyond Swim Class Sat 11:45 Grades K & up
(11:45A-12:30P)
Private Swim Lessons Sat 12:30 Ages 3 & up
(12:30P-1:00P)
Private Swim Lessons Sat 1:00 Ages 3 & up
(1:00P-1:30P)
Basic Badges Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 1:45pm
(1:45P-2:15P)
SnowPlow Skating Sat 2:15pm
(2:15P-2:45P)
Advanced Badges Skating Sat 2:45PM
(2:45P-3:15P)
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.