1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1

No Events Found

2 Tiny Tumblers Tue 10:00 ages 2-3 w/parent
(10:00A-10:45A)
Lil' Splashers Tue 10:15 Ages 3 - Pre K
(10:15A-10:45A)
Prepping for Pre-School Tue 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Gymnastics Tue 11:00 ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
Session 4 Registration Begins
(11:00A-11:59P)
Nugget Ninjas Tue 1:15 ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Munchkin Tennis Tue 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Run, Move, Read! Tue 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Tue 3:00
(3:00P-3:30P)
Sports Mania Tues 3:45 grade K-2
(3:45P-4:30P)
Lego Sculpture Tue 3:45 ages 3-preK
(3:45P-4:30P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 3:45 grades K-2
(3:45P-4:30P)
Hip Hop Tue 4:00 grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tues 4:15
(4:15P-4:45P)
Soccer Tue 4:30 grade K-2
(4:30P-5:15P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:30 grades 3-5
(4:30P-5:15P)
Tennis Tue 4:30 gr 1-3
(4:30P-5:15P)
Level Swim Class Tue 4:45
(4:45P-5:15P)
Art Lab Tue 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Lil' Splashers Swim Tue 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Acrodance Tue 5:00 grades 1-3
(5:00P-6:00P)
Basketball Tue 5:15 grades 3-5
(5:15P-6:00P)
Acrodance Tue 6:00 grades 4-7
(6:00P-7:00P)
Teen Jazz/Lyrical T 7:00 grades 6-8
(7:00P-8:30P)
Semi Private Level Swim Tue 7:30
(7:30P-8:00P)
3 Prepping for Pre-School Wed 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
Ballet/Tap Wed 1:30 ages 4-5.5
(1:30P-2:30P)
Basketball Basics Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Gymnastics/Dance Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:00P)
Private Swim Lessons Wed 3:00
(3:00P-3:30P)
Tiny Chefs Wed 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Wed 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Tennis Wed 3:45 grade 2-5
(3:45P-4:30P)
Drawing Wed 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Wed 4:00 grades K-3
(4:00P-5:00P)
Acrodance Wed 4:00 grades 2-4
(4:00P-5:00P)
Tiny Track Stars Wed 4:15 age 3 - grade K
(4:15P-5:00P)
Level Swim Class Wed 4:15
(4:15P-4:45P)
Beginners Basketball Wed 4:30 grades K-1
(4:30P-5:15P)
Lil' Splshers Swim Wed 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art & Architecture Wed 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Wed 4:45
(4:45P-5:15P)
Jazz/Tap/Lyrical Wed 5:00 grades 3-5
(5:00P-6:30P)
Open Gymnastics Wed 1/3
(5:00P-6:00P)
Archery Wed 5:15 grades 1-3
(5:15P-6:00P)
Lil' Splashers Wed 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Advanced Tap Wed 6:30 grades 9 & up
(6:30P-7:15P)
Semi Private Level Swim Wed 6:30
(6:30P-7:00P)
Semi Private Level Swim Wed 7:00
(7:00P-7:30P)
Advanced Jazz/Lyrical Wed 7:15 grades 9 & up
(7:15P-8:45P)
4 Sing Along Play Thurs 9:30 for walkers-age 3
(9:30A-10:15A)
Lil' Splashers 2 Thurs 9:45 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Zumba Th 1:15
(1:15P-2:00P)
Pottery Thurs 1:15 grades K-1
(1:15P-2:15P)
Ballet/Tap Thurs 1:30 grades K-2
(1:30P-2:30P)
Papier-Mache Thurs 1:45 grades K-5
(1:45P-2:45P)
Lil' Splashers Swim Thurs 2:00 Ages 3 - Pre K
(2:00P-2:30P)
Ultimate Ninja Warrior Thurs 2:00 grades K-5
(2:00P-2:45P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 grades 1-4
(2:30P-3:30P)
Ballet/Tap/Jazz Thurs 2:45 grades 2-4
(2:45P-4:00P)
Smart Food Prep Thurs 3:00 grades 3-5
(3:00P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00
(3:00P-3:30P)
Interior Building Design Thurs 3:00 grades 1-5
(3:00P-4:00P)
Gymnastics Thurs 3:00 grades K-3
(3:00P-4:00P)
Jump Around Thurs 3:15 age 3 - grade K
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Thurs 4:00 grades 4 & up
(4:00P-5:00P)
Cooking Th 4:00 grades 3-8
(4:00P-5:15P)
Teen Tap Thurs 4:00 grades 6-8
(4:00P-5:00P)
All Star Mania Thurs 4:00 gr 3-5
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Thurs 4:45
(4:45P-5:15P)
Basketball Thurs 4:45 grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Archery Thurs 5:30 grades 5-8
(5:30P-6:15P)
Hip Hop Thurs 5:45 grades 3-5
(5:45P-6:45P)
Hip Hop Thurs 6:45 grades 4-6
(6:45P-7:45P)
Semi Private Level Swim Thurs 7:30
(7:30P-8:00P)
5 Gymnastics Fri 1:30 ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Sports & Splash Fri 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:15P)
Lil' Splashers 2 Fri 2:00 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(2:00P-2:30P)
Lil' Splashers Swim Fri 2:30 Ages 3 - Pre K
(2:30P-3:00P)
Gymnastics Fri 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00
(3:00P-3:30P)
Sp. Sampler F 3:15
(3:15P-4:00P)
Gymnastics Fri 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Pottery Fri 3:45 grades K-1
(3:45P-4:45P)
Nerf Up Challenge Fri 4:00 grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Art Studio Fri 4:00 grades K-5
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:15
(4:15P-4:45P)
Table Tennis Fri 4:45 grades 3-5
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 grades 2-5
(4:45P-5:45P)
Gymnastics Fri 4:45 grades 4 & up
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 4:45
(4:45P-5:15P)
Floor Hockey Fri 4:45 grade K-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Fri 5:15
(5:15P-5:45P)
Kids Night Out Sibling 1/5 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Kids Night Out 1/5 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Basketball Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Nerf Up Challenge Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Fri 1/5
(5:45P-6:45P)
6 Lil' Splashers Swim Sat 8:45 Ages 3 - Pre K
(8:45A-9:15A)
Water Tots Sat 9:15 Ages 6 Months - 3 Years
(9:15A-9:45A)
Tiny Tumblers Sat 9:15 ages 2-3.5
(9:15A-10:00A)
Ballerinas Sat 9:15 ages 3-preK
(9:15A-9:45A)
Lil' Splashers 2 Sat 9:15 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:15A-9:45A)
Basic Soccer Sat 9:15 age 4 - grade K
(9:15A-10:00A)
Level Swim Class Sat 9:45
(9:45A-10:15A)
Gymnastics Sat 10:00 ages 3-preK
(10:00A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:15
(10:15A-10:45A)
Water Tots Sat 10:15 Ages 6 Months - 3 Years
(10:15A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:45
(10:45A-11:15A)
Ballet/Tap Sat 10:45 grades K-1
(10:45A-11:45A)
Lil' Splashers Swim Sat 10:45 Ages 3 - Pre K
(10:45A-11:15A)
Obstacle Course Sat 10:45 grades K-2
(10:45A-11:30A)
Level Swim Class Sat 11:15
(11:15A-11:45A)
Level 6 and Beyond Swim Class Sat 11:15
(11:15A-12:00P)
Gymnastics Sat 11:45 grades 1-4
(11:45A-12:45P)
7

No Events Found

8 Basic Soccer Mon 1:30 age 3 - preK
(1:30P-2:15P)
Gymnastics Mon 1:30 ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Learning with Legos Mon 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Pottery II Mon 3:45 grades 3-5
(3:45P-5:00P)
Gymnastics Mon 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Beginning Basketball Mon 4:00 grades K-1
(4:00P-4:45P)
Jazz/Tap Mon 4:00 grades K-2
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Mon 4:15
(4:15P-4:45P)
Level Swim Class Mon 4:45
(4:45P-5:15P)
Gymnastics Mon 4:45 grades 1-3
(4:45P-5:45P)
Lil' Splahsers 2 Mon 4:45 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(4:45P-5:15P)
Flag Football Mon 4:45 grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Pottery II Mon 5:00 grades 4-8
(5:00P-6:15P)
Floor Hockey Mon 5:30 grade 3-5
(5:30P-6:15P)
Lil' Splashers 2 Mon 6:00 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(6:00P-6:30P)
Lil' Splashers Mon 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Semi Private Level Swim Mon 6:30
(6:30P-7:00P)
Middle School Basketball Mon 6:30 grades 6-8
(6:30P-7:30P)
Semi Privat Level Swim Mon 7:00
(7:00P-7:30P)
9 Tiny Tumblers Tue 10:00 ages 2-3 w/parent
(10:00A-10:45A)
Lil' Splashers Tue 10:15 Ages 3 - Pre K
(10:15A-10:45A)
Prepping for Pre-School Tue 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Gymnastics Tue 11:00 ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
Nugget Ninjas Tue 1:15 ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Munchkin Tennis Tue 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Run, Move, Read! Tue 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Tue 3:00
(3:00P-3:30P)
Sports Mania Tues 3:45 grade K-2
(3:45P-4:30P)
Lego Sculpture Tue 3:45 ages 3-preK
(3:45P-4:30P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 3:45 grades K-2
(3:45P-4:30P)
Hip Hop Tue 4:00 grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tues 4:15
(4:15P-4:45P)
Soccer Tue 4:30 grade K-2
(4:30P-5:15P)
Tennis Tue 4:30 gr 1-3
(4:30P-5:15P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:30 grades 3-5
(4:30P-5:15P)
Lil' Splashers Swim Tue 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art Lab Tue 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Tue 4:45
(4:45P-5:15P)
Acrodance Tue 5:00 grades 1-3
(5:00P-6:00P)
Basketball Tue 5:15 grades 3-5
(5:15P-6:00P)
Acrodance Tue 6:00 grades 4-7
(6:00P-7:00P)
Teen Jazz/Lyrical T 7:00 grades 6-8
(7:00P-8:30P)
Semi Private Level Swim Tue 7:30
(7:30P-8:00P)
10 Prepping for Pre-School Wed 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
Ballet/Tap Wed 1:30 ages 4-5.5
(1:30P-2:30P)
Basketball Basics Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Gymnastics/Dance Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:00P)
Private Swim Lessons Wed 3:00
(3:00P-3:30P)
Tiny Chefs Wed 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Wed 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Tennis Wed 3:45 grade 2-5
(3:45P-4:30P)
Drawing Wed 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Wed 4:00 grades K-3
(4:00P-5:00P)
Acrodance Wed 4:00 grades 2-4
(4:00P-5:00P)
Tiny Track Stars Wed 4:15 age 3 - grade K
(4:15P-5:00P)
Level Swim Class Wed 4:15
(4:15P-4:45P)
Beginners Basketball Wed 4:30 grades K-1
(4:30P-5:15P)
Lil' Splshers Swim Wed 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art & Architecture Wed 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Wed 4:45
(4:45P-5:15P)
Jazz/Tap/Lyrical Wed 5:00 grades 3-5
(5:00P-6:30P)
Open Gymnastics Wed 1/10
(5:00P-6:00P)
Archery Wed 5:15 grades 1-3
(5:15P-6:00P)
Lil' Splashers Wed 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Advanced Tap Wed 6:30 grades 9 & up
(6:30P-7:15P)
Semi Private Level Swim Wed 6:30
(6:30P-7:00P)
Semi Private Level Swim Wed 7:00
(7:00P-7:30P)
Advanced Jazz/Lyrical Wed 7:15 grades 9 & up
(7:15P-8:45P)
11 Sing Along Play Thurs 9:30 for walkers-age 3
(9:30A-10:15A)
Lil' Splashers 2 Thurs 9:45 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Zumba Th 1:15
(1:15P-2:00P)
Pottery Thurs 1:15 grades K-1
(1:15P-2:15P)
Ballet/Tap Thurs 1:30 grades K-2
(1:30P-2:30P)
Papier-Mache Thurs 1:45 grades K-5
(1:45P-2:45P)
Lil' Splashers Swim Thurs 2:00 Ages 3 - Pre K
(2:00P-2:30P)
Ultimate Ninja Warrior Thurs 2:00 grades K-5
(2:00P-2:45P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 grades 1-4
(2:30P-3:30P)
Ballet/Tap/Jazz Thurs 2:45 grades 2-4
(2:45P-4:00P)
Smart Food Prep Thurs 3:00 grades 3-5
(3:00P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00
(3:00P-3:30P)
Interior Building Design Thurs 3:00 grades 1-5
(3:00P-4:00P)
Gymnastics Thurs 3:00 grades K-3
(3:00P-4:00P)
Jump Around Thurs 3:15 age 3 - grade K
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Thurs 4:00 grades 4 & up
(4:00P-5:00P)
Cooking Th 4:00 grades 3-8
(4:00P-5:15P)
Teen Tap Thurs 4:00 grades 6-8
(4:00P-5:00P)
All Star Mania Thurs 4:00 gr 3-5
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Thurs 4:45
(4:45P-5:15P)
Basketball Thurs 4:45 grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Archery Thurs 5:30 grades 5-8
(5:30P-6:15P)
Hip Hop Thurs 5:45 grades 3-5
(5:45P-6:45P)
Hip Hop Thurs 6:45 grades 4-6
(6:45P-7:45P)
Semi Private Level Swim Thurs 7:30
(7:30P-8:00P)
12 Gymnastics Fri 1:30 ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Sports & Splash Fri 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:15P)
Lil' Splashers 2 Fri 2:00 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(2:00P-2:30P)
Lil' Splashers Swim Fri 2:30 Ages 3 - Pre K
(2:30P-3:00P)
Gymnastics Fri 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00
(3:00P-3:30P)
Sp. Sampler F 3:15
(3:15P-4:00P)
Gymnastics Fri 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Pottery Fri 3:45 grades K-1
(3:45P-4:45P)
Nerf Up Challenge Fri 4:00 grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Art Studio Fri 4:00 grades K-5
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:15
(4:15P-4:45P)
Table Tennis Fri 4:45 grades 3-5
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 grades 2-5
(4:45P-5:45P)
Gymnastics Fri 4:45 grades 4 & up
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 4:45
(4:45P-5:15P)
Floor Hockey Fri 4:45 grade K-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Fri 5:15
(5:15P-5:45P)
Basketball Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Nerf Up Challenge Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Fri 1/12
(5:45P-6:45P)
13 Lil' Splashers Swim Sat 8:45 Ages 3 - Pre K
(8:45A-9:15A)
Water Tots Sat 9:15 Ages 6 Months - 3 Years
(9:15A-9:45A)
Tiny Tumblers Sat 9:15 ages 2-3.5
(9:15A-10:00A)
Ballerinas Sat 9:15 ages 3-preK
(9:15A-9:45A)
Lil' Splashers 2 Sat 9:15 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:15A-9:45A)
Basic Soccer Sat 9:15 age 4 - grade K
(9:15A-10:00A)
Level Swim Class Sat 9:45
(9:45A-10:15A)
Gymnastics Sat 10:00 ages 3-preK
(10:00A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:15
(10:15A-10:45A)
Water Tots Sat 10:15 Ages 6 Months - 3 Years
(10:15A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:45
(10:45A-11:15A)
Ballet/Tap Sat 10:45 grades K-1
(10:45A-11:45A)
Lil' Splashers Swim Sat 10:45 Ages 3 - Pre K
(10:45A-11:15A)
Obstacle Course Sat 10:45 grades K-2
(10:45A-11:30A)
Level Swim Class Sat 11:15
(11:15A-11:45A)
Level 6 and Beyond Swim Class Sat 11:15
(11:15A-12:00P)
Gymnastics Sat 11:45 grades 1-4
(11:45A-12:45P)
14

No Events Found

16 Tiny Tumblers Tue 10:00 ages 2-3 w/parent
(10:00A-10:45A)
Lil' Splashers Tue 10:15 Ages 3 - Pre K
(10:15A-10:45A)
Prepping for Pre-School Tue 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Gymnastics Tue 11:00 ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
Nugget Ninjas Tue 1:15 ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Munchkin Tennis Tue 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Run, Move, Read! Tue 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Tue 3:00
(3:00P-3:30P)
Sports Mania Tues 3:45 grade K-2
(3:45P-4:30P)
Lego Sculpture Tue 3:45 ages 3-preK
(3:45P-4:30P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 3:45 grades K-2
(3:45P-4:30P)
Hip Hop Tue 4:00 grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tues 4:15
(4:15P-4:45P)
Soccer Tue 4:30 grade K-2
(4:30P-5:15P)
Tennis Tue 4:30 gr 1-3
(4:30P-5:15P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:30 grades 3-5
(4:30P-5:15P)
Lil' Splashers Swim Tue 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art Lab Tue 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Tue 4:45
(4:45P-5:15P)
Acrodance Tue 5:00 grades 1-3
(5:00P-6:00P)
Basketball Tue 5:15 grades 3-5
(5:15P-6:00P)
Acrodance Tue 6:00 grades 4-7
(6:00P-7:00P)
Teen Jazz/Lyrical T 7:00 grades 6-8
(7:00P-8:30P)
Semi Private Level Swim Tue 7:30
(7:30P-8:00P)
17 Prepping for Pre-School Wed 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
Ballet/Tap Wed 1:30 ages 4-5.5
(1:30P-2:30P)
Basketball Basics Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Gymnastics/Dance Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:00P)
Private Swim Lessons Wed 3:00
(3:00P-3:30P)
Tiny Chefs Wed 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Wed 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Tennis Wed 3:45 grade 2-5
(3:45P-4:30P)
Drawing Wed 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Wed 4:00 grades K-3
(4:00P-5:00P)
Acrodance Wed 4:00 grades 2-4
(4:00P-5:00P)
Tiny Track Stars Wed 4:15 age 3 - grade K
(4:15P-5:00P)
Level Swim Class Wed 4:15
(4:15P-4:45P)
Beginners Basketball Wed 4:30 grades K-1
(4:30P-5:15P)
Lil' Splshers Swim Wed 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art & Architecture Wed 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Wed 4:45
(4:45P-5:15P)
Jazz/Tap/Lyrical Wed 5:00 grades 3-5
(5:00P-6:30P)
Open Gymnastics Wed 1/17
(5:00P-6:00P)
Archery Wed 5:15 grades 1-3
(5:15P-6:00P)
Lil' Splashers Wed 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Advanced Tap Wed 6:30 grades 9 & up
(6:30P-7:15P)
Semi Private Level Swim Wed 6:30
(6:30P-7:00P)
Semi Private Level Swim Wed 7:00
(7:00P-7:30P)
Advanced Jazz/Lyrical Wed 7:15 grades 9 & up
(7:15P-8:45P)
18 Sing Along Play Thurs 9:30 for walkers-age 3
(9:30A-10:15A)
Lil' Splashers 2 Thurs 9:45 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Pottery Thurs 1:15 grades K-1
(1:15P-2:15P)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Zumba Th 1:15
(1:15P-2:00P)
Ballet/Tap Thurs 1:30 grades K-2
(1:30P-2:30P)
Papier-Mache Thurs 1:45 grades K-5
(1:45P-2:45P)
Lil' Splashers Swim Thurs 2:00 Ages 3 - Pre K
(2:00P-2:30P)
Ultimate Ninja Warrior Thurs 2:00 grades K-5
(2:00P-2:45P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 grades 1-4
(2:30P-3:30P)
Ballet/Tap/Jazz Thurs 2:45 grades 2-4
(2:45P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00
(3:00P-3:30P)
Gymnastics Thurs 3:00 grades K-3
(3:00P-4:00P)
Smart Food Prep Thurs 3:00 grades 3-5
(3:00P-4:00P)
Interior Building Design Thurs 3:00 grades 1-5
(3:00P-4:00P)
Jump Around Thurs 3:15 age 3 - grade K
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Teen Tap Thurs 4:00 grades 6-8
(4:00P-5:00P)
Gymnastics Thurs 4:00 grades 4 & up
(4:00P-5:00P)
Cooking Th 4:00 grades 3-8
(4:00P-5:15P)
All Star Mania Thurs 4:00 gr 3-5
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Thurs 4:45
(4:45P-5:15P)
Basketball Thurs 4:45 grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Archery Thurs 5:30 grades 5-8
(5:30P-6:15P)
Hip Hop Thurs 5:45 grades 3-5
(5:45P-6:45P)
Hip Hop Thurs 6:45 grades 4-6
(6:45P-7:45P)
Semi Private Level Swim Thurs 7:30
(7:30P-8:00P)
19 Gymnastics Fri 1:30 ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Sports & Splash Fri 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:15P)
Lil' Splashers 2 Fri 2:00 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(2:00P-2:30P)
Lil' Splashers Swim Fri 2:30 Ages 3 - Pre K
(2:30P-3:00P)
Gymnastics Fri 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00
(3:00P-3:30P)
Sp. Sampler F 3:15
(3:15P-4:00P)
Gymnastics Fri 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Pottery Fri 3:45 grades K-1
(3:45P-4:45P)
Nerf Up Challenge Fri 4:00 grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Art Studio Fri 4:00 grades K-5
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:15
(4:15P-4:45P)
Table Tennis Fri 4:45 grades 3-5
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 grades 2-5
(4:45P-5:45P)
Gymnastics Fri 4:45 grades 4 & up
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 4:45
(4:45P-5:15P)
Floor Hockey Fri 4:45 grade K-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Fri 5:15
(5:15P-5:45P)
Kids Night Out Sibling 1/19 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Kids Night Out 1/19 ages 4 & up
(5:30P-8:00P)
Basketball Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Nerf Up Challenge Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Fri 1/19
(5:45P-6:45P)
20 Lil' Splashers Swim Sat 8:45 Ages 3 - Pre K
(8:45A-9:15A)
Water Tots Sat 9:15 Ages 6 Months - 3 Years
(9:15A-9:45A)
Tiny Tumblers Sat 9:15 ages 2-3.5
(9:15A-10:00A)
Ballerinas Sat 9:15 ages 3-preK
(9:15A-9:45A)
Lil' Splashers 2 Sat 9:15 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:15A-9:45A)
Basic Soccer Sat 9:15 age 4 - grade K
(9:15A-10:00A)
Level Swim Class Sat 9:45
(9:45A-10:15A)
Gymnastics Sat 10:00 ages 3-preK
(10:00A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:15
(10:15A-10:45A)
Water Tots Sat 10:15 Ages 6 Months - 3 Years
(10:15A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:45
(10:45A-11:15A)
Ballet/Tap Sat 10:45 grades K-1
(10:45A-11:45A)
Lil' Splashers Swim Sat 10:45 Ages 3 - Pre K
(10:45A-11:15A)
Obstacle Course Sat 10:45 grades K-2
(10:45A-11:30A)
Level Swim Class Sat 11:15
(11:15A-11:45A)
Level 6 and Beyond Swim Class Sat 11:15
(11:15A-12:00P)
Gymnastics Sat 11:45 grades 1-4
(11:45A-12:45P)
21

No Events Found

22 Basic Soccer Mon 1:30 age 3 - preK
(1:30P-2:15P)
Gymnastics Mon 1:30 ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Learning with Legos Mon 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Pottery II Mon 3:45 grades 3-5
(3:45P-5:00P)
Gymnastics Mon 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Beginning Basketball Mon 4:00 grades K-1
(4:00P-4:45P)
Jazz/Tap Mon 4:00 grades K-2
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Mon 4:15
(4:15P-4:45P)
Level Swim Class Mon 4:45
(4:45P-5:15P)
Gymnastics Mon 4:45 grades 1-3
(4:45P-5:45P)
Lil' Splahsers 2 Mon 4:45 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(4:45P-5:15P)
Flag Football Mon 4:45 grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Pottery II Mon 5:00 grades 4-8
(5:00P-6:15P)
Floor Hockey Mon 5:30 grade 3-5
(5:30P-6:15P)
Lil' Splashers 2 Mon 6:00 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(6:00P-6:30P)
Lil' Splashers Mon 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Semi Private Level Swim Mon 6:30
(6:30P-7:00P)
Middle School Basketball Mon 6:30 grades 6-8
(6:30P-7:30P)
Semi Privat Level Swim Mon 7:00
(7:00P-7:30P)
23 Tiny Tumblers Tue 10:00 ages 2-3 w/parent
(10:00A-10:45A)
Lil' Splashers Tue 10:15 Ages 3 - Pre K
(10:15A-10:45A)
Prepping for Pre-School Tue 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Gymnastics Tue 11:00 ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
Nugget Ninjas Tue 1:15 ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Munchkin Tennis Tue 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Run, Move, Read! Tue 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Tue 3:00
(3:00P-3:30P)
Sports Mania Tues 3:45 grade K-2
(3:45P-4:30P)
Lego Sculpture Tue 3:45 ages 3-preK
(3:45P-4:30P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 3:45 grades K-2
(3:45P-4:30P)
Hip Hop Tue 4:00 grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tues 4:15
(4:15P-4:45P)
Soccer Tue 4:30 grade K-2
(4:30P-5:15P)
Tennis Tue 4:30 gr 1-3
(4:30P-5:15P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:30 grades 3-5
(4:30P-5:15P)
Lil' Splashers Swim Tue 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art Lab Tue 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Tue 4:45
(4:45P-5:15P)
Acrodance Tue 5:00 grades 1-3
(5:00P-6:00P)
Basketball Tue 5:15 grades 3-5
(5:15P-6:00P)
Acrodance Tue 6:00 grades 4-7
(6:00P-7:00P)
Teen Jazz/Lyrical T 7:00 grades 6-8
(7:00P-8:30P)
Semi Private Level Swim Tue 7:30
(7:30P-8:00P)
24 Prepping for Pre-School Wed 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
Ballet/Tap Wed 1:30 ages 4-5.5
(1:30P-2:30P)
Basketball Basics Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Gymnastics/Dance Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:00P)
Private Swim Lessons Wed 3:00
(3:00P-3:30P)
Tiny Chefs Wed 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Wed 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Tennis Wed 3:45 grade 2-5
(3:45P-4:30P)
Drawing Wed 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Wed 4:00 grades K-3
(4:00P-5:00P)
Acrodance Wed 4:00 grades 2-4
(4:00P-5:00P)
Tiny Track Stars Wed 4:15 age 3 - grade K
(4:15P-5:00P)
Level Swim Class Wed 4:15
(4:15P-4:45P)
Beginners Basketball Wed 4:30 grades K-1
(4:30P-5:15P)
Lil' Splshers Swim Wed 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art & Architecture Wed 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Wed 4:45
(4:45P-5:15P)
Jazz/Tap/Lyrical Wed 5:00 grades 3-5
(5:00P-6:30P)
Open Gymnastics Wed 1/24
(5:00P-6:00P)
Archery Wed 5:15 grades 1-3
(5:15P-6:00P)
Lil' Splashers Wed 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Advanced Tap Wed 6:30 grades 9 & up
(6:30P-7:15P)
Semi Private Level Swim Wed 6:30
(6:30P-7:00P)
Semi Private Level Swim Wed 7:00
(7:00P-7:30P)
Advanced Jazz/Lyrical Wed 7:15 grades 9 & up
(7:15P-8:45P)
25 Sing Along Play Thurs 9:30 for walkers-age 3
(9:30A-10:15A)
Lil' Splashers 2 Thurs 9:45 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:45A-10:15A)
Sports & Splash Thurs 10:30 ages 3-preK
(10:30A-11:45A)
Pottery Thurs 1:15 grades K-1
(1:15P-2:15P)
Adventure Thurs 1:15 grades 3-5
(1:15P-2:15P)
Zumba Th 1:15
(1:15P-2:00P)
Ballet/Tap Thurs 1:30 grades K-2
(1:30P-2:30P)
Papier-Mache Thurs 1:45 grades K-5
(1:45P-2:45P)
Ultimate Ninja Warrior Thurs 2:00 grades K-5
(2:00P-2:45P)
Lil' Splashers Swim Thurs 2:00 Ages 3 - Pre K
(2:00P-2:30P)
Adventure Thurs 2:15 grades 2-4
(2:15P-3:15P)
Pottery I Thurs 2:30 grades 1-4
(2:30P-3:30P)
Ballet/Tap/Jazz Thurs 2:45 grades 2-4
(2:45P-4:00P)
Gymnastics Thurs 3:00 grades K-3
(3:00P-4:00P)
Smart Food Prep Thurs 3:00 grades 3-5
(3:00P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:00
(3:00P-3:30P)
Interior Building Design Thurs 3:00 grades 1-5
(3:00P-4:00P)
Jump Around Thurs 3:15 age 3 - grade K
(3:15P-4:00P)
Level Swim Class Thurs 3:30
(3:30P-4:00P)
Pottery I Thurs 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Teen Tap Thurs 4:00 grades 6-8
(4:00P-5:00P)
Gymnastics Thurs 4:00 grades 4 & up
(4:00P-5:00P)
Cooking Th 4:00 grades 3-8
(4:00P-5:15P)
All Star Mania Thurs 4:00 gr 3-5
(4:00P-4:45P)
Level Swim Class Thurs 4:45
(4:45P-5:15P)
Basketball Thurs 4:45 grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Archery Thurs 5:30 grades 5-8
(5:30P-6:15P)
Hip Hop Thurs 5:45 grades 3-5
(5:45P-6:45P)
Hip Hop Thurs 6:45 grades 4-6
(6:45P-7:45P)
Semi Private Level Swim Thurs 7:30
(7:30P-8:00P)
26 Gymnastics Fri 1:30 ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Sports & Splash Fri 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:15P)
Lil' Splashers 2 Fri 2:00 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(2:00P-2:30P)
Lil' Splashers Swim Fri 2:30 Ages 3 - Pre K
(2:30P-3:00P)
Gymnastics Fri 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Fri 3:00
(3:00P-3:30P)
Sp. Sampler F 3:15
(3:15P-4:00P)
Gymnastics Fri 3:45 grades 2-5
(3:45P-4:45P)
Pottery Fri 3:45 grades K-1
(3:45P-4:45P)
Nerf Up Challenge Fri 4:00 grades K-2
(4:00P-4:45P)
Basketball Fri 4:00 grades 1-2
(4:00P-4:45P)
Art Studio Fri 4:00 grades K-5
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Fri 4:15
(4:15P-4:45P)
Table Tennis Fri 4:45 grades 3-5
(4:45P-5:30P)
Pottery I Fri 4:45 grades 2-5
(4:45P-5:45P)
Gymnastics Fri 4:45 grades 4 & up
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Fri 4:45
(4:45P-5:15P)
Floor Hockey Fri 4:45 grade K-2
(4:45P-5:30P)
Level Swim Class Fri 5:15
(5:15P-5:45P)
Basketball Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Nerf Up Challenge Fri 5:30 grades 3-5
(5:30P-6:15P)
Open Gymnastics Fri 1/26
(5:45P-6:45P)
27 Hockey Clinic Ages 4 and Up
(8:00A-8:45A)
Lil' Splashers Swim Sat 8:45 Ages 3 - Pre K
(8:45A-9:15A)
Hockey Clinic Ages 4 and Up
(8:45A-9:30A)
Water Tots Sat 9:15 Ages 6 Months - 3 Years
(9:15A-9:45A)
Tiny Tumblers Sat 9:15 ages 2-3.5
(9:15A-10:00A)
Ballerinas Sat 9:15 ages 3-preK
(9:15A-9:45A)
Lil' Splashers 2 Sat 9:15 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(9:15A-9:45A)
Basic Soccer Sat 9:15 age 4 - grade K
(9:15A-10:00A)
Level Swim Class Sat 9:45
(9:45A-10:15A)
Gymnastics Sat 10:00 ages 3-preK
(10:00A-10:45A)
Water Tots Sat 10:15 Ages 6 Months - 3 Years
(10:15A-10:45A)
Level Swim Class Sat 10:15
(10:15A-10:45A)
Obstacle Course Sat 10:45 grades K-2
(10:45A-11:30A)
Lil' Splashers Swim Sat 10:45 Ages 3 - Pre K
(10:45A-11:15A)
Ballet/Tap Sat 10:45 grades K-1
(10:45A-11:45A)
Level Swim Class Sat 10:45
(10:45A-11:15A)
Level 6 and Beyond Swim Class Sat 11:15
(11:15A-12:00P)
Level Swim Class Sat 11:15
(11:15A-11:45A)
Gymnastics Sat 11:45 grades 1-4
(11:45A-12:45P)
28

No Events Found

29 Basic Soccer Mon 1:30 age 3 - preK
(1:30P-2:15P)
Gymnastics Mon 1:30 ages 3-preK
(1:30P-2:15P)
Learning with Legos Mon 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Pottery II Mon 3:45 grades 3-5
(3:45P-5:00P)
Gymnastics Mon 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Beginning Basketball Mon 4:00 grades K-1
(4:00P-4:45P)
Jazz/Tap Mon 4:00 grades K-2
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Mon 4:15
(4:15P-4:45P)
Level Swim Class Mon 4:45
(4:45P-5:15P)
Gymnastics Mon 4:45 grades 1-3
(4:45P-5:45P)
Lil' Splahsers 2 Mon 4:45 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(4:45P-5:15P)
Flag Football Mon 4:45 grades 1-2
(4:45P-5:30P)
Pottery II Mon 5:00 grades 4-8
(5:00P-6:15P)
Floor Hockey Mon 5:30 grade 3-5
(5:30P-6:15P)
Lil' Splashers 2 Mon 6:00 Ages 3 - Pre K (Must have approval)
(6:00P-6:30P)
Lil' Splashers Mon 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Semi Private Level Swim Mon 6:30
(6:30P-7:00P)
Middle School Basketball Mon 6:30 grades 6-8
(6:30P-7:30P)
Semi Privat Level Swim Mon 7:00
(7:00P-7:30P)
30 Tiny Tumblers Tue 10:00 ages 2-3 w/parent
(10:00A-10:45A)
Prepping for Pre-School Tue 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Lil' Splashers Tue 10:15 Ages 3 - Pre K
(10:15A-10:45A)
Gymnastics Tue 11:00 ages 3-preK
(11:00A-11:45A)
Nugget Ninjas Tue 1:15 ages 3-preK
(1:15P-2:00P)
Munchkin Tennis Tue 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Run, Move, Read! Tue 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Private Swim Lessons Tue 3:00
(3:00P-3:30P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 3:45 grades K-2
(3:45P-4:30P)
Sports Mania Tues 3:45 grade K-2
(3:45P-4:30P)
Lego Sculpture Tue 3:45 ages 3-preK
(3:45P-4:30P)
Hip Hop Tue 4:00 grades 1-3
(4:00P-5:00P)
Level Swim Class Tues 4:15
(4:15P-4:45P)
Soccer Tue 4:30 grade K-2
(4:30P-5:15P)
Ultimate Ninja Warriors Tue 4:30 grades 3-5
(4:30P-5:15P)
Tennis Tue 4:30 gr 1-3
(4:30P-5:15P)
Art Lab Tue 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Tue 4:45
(4:45P-5:15P)
Lil' Splashers Swim Tue 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Acrodance Tue 5:00 grades 1-3
(5:00P-6:00P)
Basketball Tue 5:15 grades 3-5
(5:15P-6:00P)
Acrodance Tue 6:00 grades 4-7
(6:00P-7:00P)
Teen Jazz/Lyrical T 7:00 grades 6-8
(7:00P-8:30P)
Semi Private Level Swim Tue 7:30
(7:30P-8:00P)
31 Prepping for Pre-School Wed 10:15 ages 2-3.5
(10:15A-11:45A)
Ballerinas Wed 1:00 ages 3-preK
(1:00P-1:30P)
Ballet/Tap Wed 1:30 ages 4-5.5
(1:30P-2:30P)
Basketball Basics Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-2:45P)
Gymnastics/Dance Wed 2:00 ages 3-preK
(2:00P-3:00P)
Private Swim Lessons Wed 3:00
(3:00P-3:30P)
Tiny Chefs Wed 3:00 ages 3-preK
(3:00P-3:45P)
Gymnastics Wed 3:15 ages 3-preK
(3:15P-4:00P)
Tennis Wed 3:45 grade 2-5
(3:45P-4:30P)
Drawing Wed 3:45 grades K-2
(3:45P-4:45P)
Gymnastics Wed 4:00 grades K-3
(4:00P-5:00P)
Acrodance Wed 4:00 grades 2-4
(4:00P-5:00P)
Tiny Track Stars Wed 4:15 age 3 - grade K
(4:15P-5:00P)
Level Swim Class Wed 4:15
(4:15P-4:45P)
Beginners Basketball Wed 4:30 grades K-1
(4:30P-5:15P)
Lil' Splshers Swim Wed 4:45 Ages 3 - Pre K
(4:45P-5:15P)
Art & Architecture Wed 4:45 grades 1-5
(4:45P-5:45P)
Level Swim Class Wed 4:45
(4:45P-5:15P)
Jazz/Tap/Lyrical Wed 5:00 grades 3-5
(5:00P-6:30P)
Open Gymnastics 1/31
(5:00P-6:00P)
Archery Wed 5:15 grades 1-3
(5:15P-6:00P)
Lil' Splashers Wed 6:00 Ages 3 - Pre K
(6:00P-6:30P)
Advanced Tap Wed 6:30 grades 9 & up
(6:30P-7:15P)
Semi Private Level Swim Wed 6:30
(6:30P-7:00P)
Semi Private Level Swim Wed 7:00
(7:00P-7:30P)
Advanced Jazz/Lyrical Wed 7:15 grades 9 & up
(7:15P-8:45P)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.